Lucie Sedláková Hůlová – housle

Lucie Sedláková Hůlová

Houslistka Lucie Sedláková Hůlová absolvovala v roce 1997 Konzervatoř v Praze (D. Vlachová) a v roce 2002 hudební fakultu AMU (prof. J. Tomášek). Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem J. Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).

Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem tvoří České smyčcové duo a společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou hrají v klavírním triu Kinsky Trio Prague. Společně s Martinem je uměleckou vedoucí a sólistkou komorního orchestru Praga Camerata. Zabývá se také autentickou interpretací staré hudby. V této oblasti spolupracuje s renomovanými soubory (např. Capella Regia, Musica Florea, Capella Ornamentata aj.) a sólisty. Sólově se mj. zabývá interpretací Biberových Růžencových sonát v původních scordaturách. Jako sólistka i se všemi zmíněnými soubory absolvovala již stovky koncertů po celém světě a natočila několik CD. 

V době studií získala řadu ocenění jak v sólové tak komorní hře. Několikrát absolvovala mistrovské kursy v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu. 

V létě 1997 byla členkou Mládežnického orchestru Evropské unie, vedeného Bernardem Haitinkem.

V letech 2000 – 2004 byla členkou UBS Verbier Festival Orchestra, rezidenčním tělesem Mezinárodního hudebního festivalu ve švýcarském Verbier. Tam spolupracovala s dirigenty jako J. Levine, Z. Mehta, P. a N. Järvi, W. Sawallisch, Ch. von Dohnányi, V. Gergiev, Y. Temirkanov a dalšími, a koncertovala na nejprestižnějších pódiích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. 

Lucie uskutečnila již řadu nahrávek pro Český rozhlas i na CD a její koncerty přenášely rozhlasové stanice v USA, Mexiku, Rakousku a Španělsku. Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.

https://lucie.kinskytrio.cz/


„Nejenže její provedení Dvořákova houslového koncertu bylo suverénní, s náležitým temperamentem a fortelem, ale v lyrických místech její housle zpívaly tak, jak to mnoho houslistů vskutku nedovede.“

Plzeňský deník 22.1.2004

„Její výkon v náročném solovém partu Dvořákova Houslového koncertu a moll velmi zaujal barvitým tónem a samozřejmostí technické jistoty, která jí dovoluje vychutnat jemnosti frázování a kultivovaného propojení se zvukem výborně doprovázejícího orchestru.“

Plzeňský deník 16.1.2004

„Nikdy jsem neslyšel nic krásnějšího a zahraného s takovým zaujetím. Sólo Lucie Hůlové bylo úchvatné.“

Jefferson City USA, 12.2.2004

„Hra Lucie Hůlové byla expresivní a spontánně radostná.“

www.knocknews.com, 11.2.2004

„Lucie Hůlová okouzlila publikum svým nádherným a vřelým tónem.“ 

Daily News – West Palm Beach USA, 19.2.2004

Nahrávky na YouTube:

H.I.F. Biber: Passacaglia pro sólové housle

H.I.F. Biber: Růžencová sonáta č.10 „Ukřižování“

A. Dvořák: Romantické kusy op.75

B. Smetana: Z domoviny

A. Vivaldi: Jaro ze Čtvera ročních dob

A. Vivaldi: Zima ze Čtvera ročních dob

G.F. Händel / J. Halvorsen: Passacaglia pro housle a violoncello

M. Reger: Romance 

J. Pachelbel: Canon